Participanți RestartEdu Camp 2014

Comunitatea RestartEdu e despre oamenii care contribuie în mod activ la transformarea educației din România.

Credem că există valoare în conectarea lor, de aceea în cadrul RestartEdu Camp vom pune preț pe interacțiunea dintre ei. Iată cine a venit:

 

1 Ada Barbu Teach for Romania
2 Adina Ana Cristea Asociația pentru Relații Comunitare / YouthBank Romania
3 Adriana Comăneci Reviro
4 Adriana Postovaru Agenius
5 Adriana Șerban Infospeed / Universitatea Alternativă
6 Alex Glod Stai Să-ți Povestesc…
7 Alexandra Cilliota Copiii Montessori
8 Alexandra Miroslav Fundația Tineri pentru Tineri
9 Alexandru Ghiță Educativa
10 Alice Bîlc Club Liderii Mileniului Trei
11 Alina Avram BRD, Comunitatea Părinților
12 Alina Buzatu cut-e România
13 Alina Grecu Profesor, OAZE
14 Alina Stochita Asociatia P.A.S. spre Dezvoltare
15 Ana Maria Lungu Language Exchange Bucarest
16 Ana Mircioagă Universitatea Alternativă
17 Ana Răducanu Restart în Educație
18 Ana-Maria Gavrilă Brand Adventure
19 Anca Dimofte-Dima Un Plus
20 Anca Gîlcă Grupul Educativa
21 Andreea Bocriș Universitatea Alternativă/Little London
22 Andreea Rincioaga Little London Pipera Nursery School
23 Andreea Romeghe Asociația Mișcare pentru Acțiune și Inițiativă Europeană
24 Andreea Ruse Universitatea Alternativă
25 Andrei Popescu ANPCDEFP / Erasmus +
26 Armina Sîrbu Școala de Valori
27 Bianca Maria Balsan Asociația Mișcarea pentru Acțiune și Inițiativă Europeană
28 Bogdan Grigore Improvizație.ro
29 Boris Singer Institutul pentru Dezvoltarea Evaluării în Educație
30 Claudiu Colesnicencu YGDRA
31 Corina Puiu Teach for Romania
32 Cristina Pupăză Asociaţia 7×7 pentru Educaţie / WHERE Learning House Gura Humorului
33 Daniel Amariei Universitatea Alternativă
34 Daniel Stănescu Asociația Montană Carpați
35 Daniela Prisăcariu Asociația ACCEPT
36 Daniela Vișoianu Asociația C4C – Communication for Community
37 Denisa Neacșu Mini-grădinițe
38 Diana Preda Merci Charity Boutique/Dintr-un Basm
39 Dragoș Iulian Matei Teatru educațional
40 Dragoș Nicolaescu Visionary Business Consultants
41 Dumitru Pupăză Asociaţia 7×7 pentru Educaţie / WHERE Learning House Gura Humorului
42 Eleonora Neghina Mindsight Romania
43 Ema Ionescu Grădinița IOANID
44 Emanuel Beteringhe Asociația Română de Dezbatere, Oratorie și Retorică
45 Emanuela Barbă Reviro, Voluntari pentru Idei și Proiecte
46 Fabiola Hosu Little London
47 Felicia Farcaș Asociația Montană Carpați
48 Florentina Berlan Povestind matematica, Iași
49 Flori Coceanu Gamification – Educație antreprenorială pentru liceeni
50 Florin – Vivi Badiță Incubator107 – Space Painting Romania
51 Georgiana Bălan Proiect LCCR, Spania
52 Georgiana Mincu Romanian-American Foundation
53 Ioan Grosu Universitatea Al.I.Cuza, Iași
54 Ioana Andreea Nițică Fundația Prețuiește Clipa
55 Ioana Brunchi Reviro
56 Ionuț Soleanicov Teach for Romania
57 Irina Moldoveanu Club Liderii Mileniului Trei
58 Iulian Olariu Youth Academy, proiectul național HOLA
59 Larisa Popescu Călătorie educativă în lumea satului și ReCreație
60 Laura Bălănescu Fundatia Youth for Understanding Romania
61 Sorin Coman Consultant independent
62 Lucian Branea Smart for Change
63 Ludmila Covali Agenția Locală 21 UNDP, HP
64 Mădălina Ursu Teach for Romania
65 Magdalena Balica Institutul de Științe ale Educației
66 Mălina Chirea Inițiativa pentru Fericire
67 Maria Bucur Little London/Dezvoltare personala prin muzică și artă
68 Maria Gheorghiu OvidiuRo
69 Mihaela Gîrleanu Organizaţia Naţională “Cercetaşii României” – ONCR
70 Mihaela Singer Institutul pentru Dezvoltarea Evaluării în Educație
71 Mihai Enescu Fundaţia TERRA Mileniul III
72 Mihai Tutu Fundatia LEADERS
73 Mihai Vasile Politeia
74 Mirela Stetco Teach for Romania
75 Miriam Costea Euromind Concept
76 Nicoleta Deliu Banca Comercială Română
77 Oana Călin Noaptea Cercetătorilor
78 Oana Lazăr Little London Pipera Nursery School
79 Oana Mîndruț Educația contează
80 Octavian Banu Pricop și Banu Law & Attorney
81 Ovidiu Condurache Universitatea Alternativă
82 Paul Olteanu People Dynamics
83 Paula Petric PAS spre Dezvoltare
84 Petre Dămoc Hipocampus
85 Raluca Grigore RINF / Universitatea Alternativă
86 Remus Lucut Asociatia Europa Digitală
87 Roxana Rugina Simplon
88 Șerban Iosifescu ARACIP – Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar
89 Șerban Moldoveanu ApEAL – Asociația pentru Educație Antreprenoriat Leadership
90 Sergiu Scripcă Educativa
91 Simona Adam Banca Comercială Română
92 Simona David Asociația ROI
93 Simona Veriveş EUSMS – Este Uşor Să Mă Schimb
94 Sorana Stănescu Decât o Revistă
95 Ștefan Apăteanu Edu Apps SRL
96 Ștefan Pălărie Școala de Valori
97 Teodora Ioan Teach for Romania
98 Tiberiu Culidiuc Fundația Noi Orizonturi/ Specialist curriculum
99 Tincuța Apăteanu Edusfera
100 Traian Brumă Universitatea Alternativă
101 Tudor Dima Un Plus
102 Valentin Vișan Universitatea Alternativa / Liceul Al. I. Cuza București
103 Vio Șerbu Universitatea Alternativă
104 Vladimir Capațînă

 

Înscrierile s-au încheiat pe 18 august. Poți vedea cum arată agenda celor 3 zile aici. Pentru mai multe informații, dă-ne de veste la ana.raducanu@restartedu.ro sau la 0769.290.988.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.

Skip to toolbar