Participanți neConferința RestartEdu 2013

La neConferință vom pune mare preț pe interacțiune, de aceea încurajăm participanții să își ia timp să se cunoască. Pentru a facilita acest lucru încă dinaintea întâlnirii, vă invităm să descoperiți care sunt oamenii care vor face posibil evenimentul:

Restarteri:

  • Adina Ana Cristea – YouthBank Romania
  • Adriana Mocca – Cărțile Șeherezadei
  • Adriana Pandele – Studentă Pedagogie
  • Adriana Sumanaru – Trainer
  • Alexandra Dinu – Muzeul Culturii Romilor
  • Alexandru Fotescu – International School of Bucharest
  • Alexandru Ghiță – Educativa
  • Alexandru Oprita – Language Exchange Bucharest
  • Alina Cojan – Profesor
  • Alina Dragan – Trainer
  • Alina Kibbel – Bugetarii Veseli
  • Alina Rosca – Educație pentru părinți
  • Ana-Maria Brezniceanu – Școala Montessori București
  • Anca Banita – Let’s Do It, Romania!
  • Andreea Nistor – Teach For Romania
  • Andreea Stoica – Fun Science
  • Andrei Mihai Iancu – Student Facultatea de Matematică și Informatică, UB
  • Andrei Razvan Băleanu – Student Facultatea de Matematică și Informatică, UB
  • Bianca Gainus – Profesor
  • Camelia-Aurelia Starueala – Profesor
  • Carmen Alexandra Proteasa – Mamă
  • Claudia Filip – Spirala Cunoașterii
  • Claudia Popescu – Digifolio
  • Corina Puiu – Teach For Romania
  • Cosmin Mărgărit – Elev, Traseul Cicloturistic Ciocănești
  • Costel Dorin Grigoruță – BiblioVacanța
  • Cristian Dinu – ReadFwd
  • Cristian Tabacitu – Ideo Ideis
  • Cristina Cazan – Inițiativă pentru un after-school
  • Cristina Murariu – Festivalul Șanselor Tale
  • Cristina Roiu – Europeana 1914-1918
  • Daniela Toma
  • Denisa Fleşner – Asociația de Psihoterapie Experențială Română
  • Diana Preda – Positive Thinkers Under 20
  • Doina Petroaie – Student Pedagogie
  • Dragos Apostu – Profesor, Eduwizards
  • Dragos Matei – Teatru pentru Educația Emoțională a Copiilor
  • Eugen Ghita – Centru de Recuperare Autism
  • Eugenia Driscu – Calitate în educație
  • Flavia Durach – Grupul de Editura si Consultanta Rentrop&Straton
  • Florentina Suteu – Trainer
  • Florin Tabirca – Bucharest Outdoor Self-Improvement
  • Gabriela Alba – Centrul Gifted Education
  • Gentiana Albota – Educație prin Artă
  • Georgiana Mincu – Romanian-Amerian Foundation
  • Ioana Rizea – Asociația De-a Arhitectura
  • Ioana Stamatiade – Mind Lab România
  • Ion Maria – Crucea Roșie București
  • Ion Oboroceanu – Amnesty International
  • Ionut Soleanicov – Teach For Romania
  • Ionuț Udroiu – Centura Cicloturistică Ciocănești
  • Irimia Oriana – E-Learning
  • Iulia Marin – Fundația Chance For Life
  • Iuliana Donea – Studet, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației
  • Laura Martin – Enovate Romania
  • Laura Munteanu – Studentă Universitatea Alternativă, MusicLab
  • Liviu Constandache – Compendiu
  • Liviu Grandl – ÎnvațăSă
  • Lucian Botea – Profesor, Universitatea Româno-Americană
  • Lucian Ghinda – DevAcademy.ro
  • Maria Gheorghiu – Ovidiu Ro
  • Marian Dragomir – Profesor
  • Marilena Ion – Asociația Educ
  • Mihaela Feodorof – Yourway Counseling
  • Mihaela Gîrleanu – Platforma Națională pentru Educație
  • Mihaela Nicoleta Achim – Profesor
  • Mina Sava – Asociația De-a Arhitectura
  • Mirela Minciu – Dekon Business Solutions
  • Miruna Amza – Educația STEAM
  • Miruna Grigorescu – Asociația De-a Arhitectura
  • Monica Gheorghiu – Centrul Gifted Education
  • Monica Munteanu – Kiboko
  • Nicoleta Constantinescu – Educație în Orfelinate
  • Oana Calin – Educația Antreprenorială pentru Femei
  • Olimpia Mesa – Instructional Design
  • Paul Balogh – ReadFwd
  • Petre Damoc – Hipocampus
  • Raluca Borza – SmartHeart Kid
  • Raluca Pop – Asociația MetruCub
  • Roxana Vasile – Compania Mica
  • Serban Moldoveanu – Școala de Vară Comunitară Ciocănești
  • Sergiu Lavric – Organizația Culturală Vis de Artist
  • Silvia Floarea – Studentă Universitatea Alternativă, Studio de Educație
  • Silvia Patrascu – Proiect pentru profesori
  • Silviu Martin – Enovate Romania
  • Simona Mitrea – Asociația Kleine Schule
  • Sorina Pirvan – Profesor
  • Steliana Irescu – JuKaVa
  • Tache Raluca – Asociația Conil
  • Tatiana Dragutan
  • Tincuța Baltag – Digital Kids
  • Valentin Raduti – SchoolNet
  • Vlad Borza – Designer
  • Vlad Dumitrescu – Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile

The (wo)men in the arena:

  • Cristian Hatu – Societatea Română de Fizică
  • Diana Certan – Fundația noi Orizonturi
  • Fabiola Hosu – Little London
  • Traian Brumă – Universitatea Alternativă
  • Emanuel Beteringhe – Asociația Română de Dezbatere, Oratorie și Retorică

Reprezentanți mediul business:

  • Roxana Mocanu – ITOL Institute of Training and Occupational Learning
  • Dana Cavaleru – Director HR Club
  • Bulent Duagi – HR Business Partner Adobe
  • Tony Romani – Antreprenor

Reprezentanți mediul public:

  • Oana Moșoiu – Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, UB
  • Nicolae Mandea – Prorector Management Academic UNATC

Reprezentanți elevi/studenți & părinți:

  • Diana Ioana Morea – Consiliul Național al Elevilor
  • Delia Gologan – Consiliul Tineretului din România
  • Mihail Mușat – Fondator Părinți Autentic

Reprezentanți finanțatori:

  • Adriana Popescu – Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile
  • Andrei Popescu – Agenția Națională pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale
  • Suzana Dobre – Romanian American Foundation.

Gazde:

  • Ana Maria Mîndruță – Student Universitatea Alternativă
  • Ana Maria Șpaiuc – Student Universitatea Alternativă
  • Ana Răducanu – Restart în Educație
  • Ana Secrieru – Centrul de Resurse pentru Organizații Studențești
  • Andreia Piticaș – Profesor
  • Armina Sîrbu – Școala de Valori
  • Ciprian Gheorghe – MediaLab
  • Claudiu Florescu – Student Universitatea Alternativă
  • Cristina Apopei – Institutul pentru Fericire
  • Cristina Dinu Popa – JuKaVa
  • Floriana Boldojar – Centrul de Resurse pentru Organizații Studențești
  • Floriana Coceanu -Student Universitatea Alternativă
  • Horaţiu Ţicău – Centrul de Resurse pentru Organizații Studențești
  • Irina Moldoveanu – Club Liderii Mileniului Trei
  • Laura Munteanu –  MusicLab
  • Magda Balica – Institutul de Științe ale Educației
  • Maximilian Dobrescu – Club de Fotbal
  • Miruna Leonte – Centrul de Resurse pentru Organizații Studențești
  • Oana Rus – Student Universitatea Alternativă
  • Romelia Dragnea – EduJoy
  • Teodora Ioan – Centrul Educațional Montessori
  • Violeta Şerbu -Centrul de Resurse pentru Organizații Studențești

Ne vedem sâmbătă, la The HUB Bucharest, începând cu ora 09:00!

cover-photo2 (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

HTML tags are not allowed.

Skip to toolbar